صفحه شخصی گلاره رستم‌پور    
 
نام و نام خانوادگی: گلاره رستم‌پور
استان: کردستان - شهرستان: سنندج
رشته: کارشناسی معماری
شغل:  طراح پاره وقت
تاریخ عضویت:  1395/06/03
 روزنوشت ها    
 

 فضانورد زنی که متوقف نشد بخش عمومی

10

با کلیک بر روی تصویر، مطلبی دیگر مرتبط با موضوع، در دسترس شما خواهد بود.

چندی پیش ناسا در تصویر روز خود عکسی از «جنت اپس» (Jeanette Epps) منتشر کرد که قرار است با فضاپیمای بویینگ، موسوم به «استارلاینر» (CST-۱۰۰ Starliner) که یک کپسول فضایی خصوصی جدید برای حمل‌ونقل فضانوردان ناساست، رهسپار ایستگاه فضایی شود.

نخستین ماموریت سرنشین‌دار بوئینگ موسوم به "استارلاینر ۱"(Starline ۱)، "جانت اپس"(Jeanette Epps)، "سونیتا ویلیامز"(Sunita Williams) و "جاش کاسادا"(Josh Cassada)، فضانوردان ناسا را به ایستگاه فضایی بین‌المللی منتقل خواهد کرد. همه‌ی مأموریت‌های استارلاینر، با موشک "اطلس ۵"(Atlas V) و از "پایگاه فضایی کیپ کارناوال"(CCAFS) در فلوریدا به فضا پرتاب خواهند شد.

ماموریت فضایی این فضانوردان در سال ۲۰۲۱ میلادی انجام خواهد شد و شش ماه به طول می‌انجامد.

البته این پرتاب منوط بر موفقیت در پرتاب آزمایشی دو ماموریت است. یکی، نخستین پرواز آزمایشی سرنشین‌دار استارلاینر است که "Crew Flight Test " نام دارد و دیگری، مأموریتی موسوم به "OFT-۲"، دومین تلاش بوئینگ برای پرتاب کپسول جدید فضانوردان خود به "ایستگاه فضایی بین‌المللی"(ISS) است که در ادامه ماموریت موسوم به "OFT-۱" انجام می‌شود.

پیشتر قرار بود جنت اپس دو سال پیش به ایستگاه فضایی بین‌المللی اعزام شود و یکی از سه خدمه پرواز برای اقامت شش ماهه در ایستگاه فضایی باشد. اما در ژانویه سال ۲۰۱۸ میلادی، ناسا وی را از این پرواز کنار گذاشت و دلیل خاصی نیز برای این تغییر ارائه نداد.

برگرفته از : خبرگزاری ایسنا

یکشنبه 16 شهریور 1399 ساعت 09:18  
 نظرات