صفحه شخصی گلاره رستم‌پور    
 
نام و نام خانوادگی: گلاره رستم‌پور
استان: کردستان - شهرستان: سنندج
رشته: کارشناسی معماری
شغل:  طراح پاره وقت
تاریخ عضویت:  1395/06/03
 روزنوشت ها    
 

 ۲.۵ هکتار مرتع تنها جزیره‌ی ایرانی دریای مازندران سوخت بخش محیط زیست

5


فرماندار بندرترکمن از مهار و خاموش شدن آتش‌سوزی مقارن ظهر دوشنبه در جزیره‌ی آشوراده خبر داد و گفت: در این حریق ۲.۵ هکتار از اراضی مرتعی، نیزارها و درختچه‌های این جزیره از بین رفته است.

عبدالحکیم فیروزی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت که با تلاش نیروهای مستقر در جزیره ونیروهای اعزامی و بکارگیری تجهیزات این آتش سوزی خاموش شد.

وی؛ علت احتمالی این آتش سوزی را سهل انگاری عوامل انسانی بیان کرد و افزود: دلیل بروز این حریق از سوی کارشناسان در دست بررسی است. به گفته وی؛ این آتش سوزی درمجاورت ضلع شمال شرقی اردوگاه دانش آموزی جزیره آشوراده اتفاق افتاده است.

وی اضافه کرد: در نخستین دقایق بروز این آتش ماموران ادارات مستقر در آشوراده مانند دریابانی، حراست شیلات و محیط زیست اقدامات مهمی درکنترل حریق انجام داده و در ادامه با بسیج همه نیروها و امکانات، تجهیزات دستگاه های دست اندرکار مانند شهرداری، آتش نشانی و راهداری به جزیره منتقل و برای مهار و خاموش کردن آتش بکار گرفته شد. فرماندار بندرترکمن اضافه کرد که هم اینک نیزدو دستگاه خودرو' آتش نشانی و تراکتور با تانکر آب' در محل برای جلوگیری از شعله ور شدن مجدد حریق مستقر است.

آشوراده تنها جزیره ایرانی خزر در ۲ کیلومتری ساحل بندرترکمن از حدود دو دهه پیش به علت طغیان رود ولگا در روسیه که باعث بروز سیل در این جزیره شد، خالی از سکنه شده است اما به لحاظ وجود گونه های مختلف گیاهی و جانوری منطقه ای بکر محسوب می شود.

برگرفته از : ایرنا

سه شنبه 9 خرداد 1396 ساعت 06:19  
 نظرات